Kraków – zwiększenie komunikacji i przewozów miejskich

Jednym z globalnych przeszkód w lwiej części miast w naszym kraju jest transport. Nasze gminy nie są zaadaptowane do tak wielkiego natężenia korków, jaki pojawił się poprzez zwiększenie się liczby pojazdów na krajowych drogach. Przez to właśnie jedną z najważniejszych kierunków rozwoju jakie powinno podjąć niemalże każde miasto jest inwestycja w transport i komunikację. Nawierzchnie drogowe i transport miejski to priorytet, jaki pozwoli polepszyć wygodę mieszkańców a także poprawi integralność infrastruktury Krakowa.

Spośród innych lokalizacji, nowe projekty komunikacyjne jakie realizuje Kraków silnie się wyróżniają. Mieszkańcy w głosowaniu wypowiedzieli się za budową metra, ale zanim ono powstanie, w komunikację autobusową i tramwajową i rozwój dróg trzeba zainwestować dużo środków . Spośród bardziej istotnych decyzji finansowych warto podkreślić:
w pełni napędzaną elektrycznie nitkę autobusów – jedyną w kraju,
innowacyjne torowisko na Ruczaju,
w pełni przebudowany dworzec PKP wraz z galerią handlową.
Poza tym, w perspektywie rozwoju miasto przewiduje remont przynajmniej kilka nowoczesnych dróg dojazdowych między już wybudowanymi połączeniami oraz remonty już powstałych tras tramwajowych oraz dróg dojazdowych.
Krakowianie napraw nie znoszą – problemy w komunikacji i dojazdach do pracy przeszkadzają w codziennym życiu. Warto zaś mieć jasność tego, że bez napraw infrastruktura nie może być lepsza i aby mieszkało się wygodniej, wymagać trzeba cierpliwości.Majchrowski co zrobił
Inwestycje w rozwój transportu to nie tylko kolejne drogi, jak również doskonalszej jakości nawierzchnia jezdni, która będzie bardziej trwała i wytrzymała. (jednym z takich wzorów jest odporna na ścieranie nawierzchnia drogi na skrzyżowaniu Zakopiańska – Brożka i na zachodniej jezdni Wadowickiej). Jasnym jest to, że, miasto potrzebuje jeszcze wielu remontów i nowych pomysłów, by jeździło się po nim wygodnie. Zarówno autem, ale też tramwajami. Ale widać jasno, że wszystko jest na prostej trasie do tego, by Krakusom żyło się tu zdecydowanie wygodnie i przyjemnie.