Krakow Restaurant

Prawdziwie włoska restauracja – gdzie ją znaleźć?

Restauracje włoskie to w większości polskich miast najpopularniejszy rodzaj restauracji. Lubimy włoskie jedzenie gdyż jest pyszne, pożywne i ładnie wygląda na talerzu. Oczywiście najczęściej jemy makarony. Mocniej wrażliwi konsumenci próbują mniej znane dania takie jak risotto, gnocchi i włoskie zupy minestrone.
Szukając dobrej włoskiej restauracji trzeba zwrócić uwagę na kilka elementów: jak wiele półproduktów naprawdę jest sprowadzanych z Włoch, czy w karcie można znaleźć też mniej znane włoskie dania, czy karta win, oferuje typowo włoskie trunki. Włoskie potrawy to duża wielość smaków oraz dania z wielu zakątków Włoch. W mistrzowskiej restauracji znajdziemy prawdziwy klimat Włoch.

Kuchnia włoska jest nieskomplikowana, co nie zmienia tego, że że nie jest dobra Z czystym sumieniem można uznać, że jest to wspaniała kuchnia z Europy .

Aromatyczne wino z Włoch

Żadna szanująca się restauracja włoska, która ubiega się do bycia eleganckim miejscem na kulinarnej mapie miasta, nie może zapominać wina. Posiłek we włoskim stylu koniecznie musi zawierać również wino. Lampka czerwonego wina to we Włoszech kanon. Kolejne ciekawe miejsce na kulinarnej mapie Krakowa Najbardziej popularne wina włoskie to toskańskie vin santo, kalabryjskie ciro a także monti z Sardynii. Włoska restauracja – jeśli naprawdę chce być rozpoznawana jako prawdziwie włoska, musi posiadać szeroki zestaw win.

Charakterystyczna kuchnia włoska

Chcąc poznać indywidualność kuchni włoskiej bez wahania warto odwiedzić restaurację, która jest w stanie przygotować nie tylko makaron i pizzę.
Zobacz film